Turizmo ir viešbučių verslo programa - kaip vyksta šios studijos TTVAM

29/07/2020
Turizmo ir viešbučių verslo programa visada sulaukia susidomėjimo - www.ttvam.lt
Turizmo ir viešbučių verslo programa visada sulaukia susidomėjimo - www.ttvam.lt

Pastarųjų dešimtmečių statistika rodo, kad turizmo, viešbučių ir restoranų verslas auga. Šiam procesui netrukdo jokios pasaulinės krizės - žmonės visais laikais nori keliauti, pramogauti ir, pasitaikius progai, su malonumu tai daro. Todėl turizmo ir viešbučių vadyba - labai populiari programa mokymosi įstaigose.

Jeigu jūs dar neapsisprendėte, ką studijuoti, apie turizmo ir viešbučių verslo specialybę galite paskaityti programos aprašyme.

O šis straipsnis skirtas tiems, kurie nori daugiau sužinoti apie patį studijų procesą TTVAM.

Jūs sužinosite:

 • Kas skatina rinktis turizmo ir viešbučių verslo studijas TTVAM

 • Kaip vyksta turizmo ir viešbučių verslo studijos

 • Ar galima derinti darbą ir mokslus

 • Kokios perspektyvos atsiveria po studijų baigimo.

Taigi, pradėkime mūsų kelionę po šią vieną įdomiausių TTVAM studijų programų.

Kas skatina rinktis turizmo ir viešbučių studijas TTVAM 

Anksčiau, kai nuotolinis mokymasis buvo ne toks paplitęs, turizmo studijos Vilniuje buvo daugiau patrauklios vilniečiams arba gyvenantiems netoli Vilniaus. Bet nemažas studentų procentas atvykdavo studijuoti ir iš kitų miestų. Visi siekė įsidarbinti jau nuo pirmo kurso.

Tikriausiai, būtent tai lėmė, kad visas TTVAM studijų procesas jau daugybę metų orientuotas į motyvuotus, darbą su studijomis derinti nusiteikusius studentus. Mes - viena iš pirmųjų kolegijų, pradėjusių akcentuoti nuotolinį mokymosi būdą. Todėl šiandien mūsų studijos tapo prieinamos gyvenantiems bet kuriame pasaulio taške. Būsimi turizmo ir viešbučių valdymo specialistai gali rinktis kaip nuolatinę (anksčiau dieninę), taip ir ištęstinę (anksčiau neakivaizdinę) studijų formas.

Remiantis apklausomis, TTVAM studentai renkasi studijas pagal šiuos kriterijus:

 • Studijų kaina

 • Dėstytojų kompetencija

 • Požiūris į studentą

 • Individualus dėmesys

 • Mokymosi būdai

 • Dalykų sąrašas

 • Vieta

 • Praktika ir perspektyvos.

Kaip tvirtina viena iš TTVAM dėstytojų Olga Valiušienė, pati baigusi turizmo studijas mūsų mokymo įstaigoje: " Iki šiol tvirtai sakau, kad nepasigailėjau: per trejus metus gavau daugybę teorinių ir praktinių žinių, išvykau su "Erasmus+" programa, pamačiau, kaip mokslai atrodo Birmingemo universitete Anglijoje. Paskui iškart įstojau į Mykolo Romerio universitetą, baigiau išlyginamąsias studijas, apsigyniau viešojo administravimo magistrantūros laipsnį. Tiesa, visą tą laiką dirbau ir patariu tą patį daryti visiems studentams!" 


Kaip vyksta turizmo ir viešbučių verslo studijos 

TTVAM - iš tų aukštųjų mokyklų, kurios nuolat ieško efektyvių mokymosi būdų. Siekiame, kad studentai ne tik mokytųsi, bet ir IŠMOKTŲ. Todėl kartu su tradicinėmis paskaitomis ir seminarais, dėstytojai siūlo:

 • Simuliacinius žaidimus

 • Pokalbius

 • Pasakojimus apie gyvenimiškas istorijas iš savo praktikos.

Simuliaciniai žaidimai - tai realių darbo situacijų atkartojimas mokymosi aplinkoje. Studentai kartu su dėstytoju imituoja projektus ir situacijas iš turizmo ir viešbučių veiklos ir maksimaliai priartėja prie jos suvokimo.

Simuliaciniai žaidimai ir pokalbiai - studijų proceso dalis/www.ttvam.lt
Simuliaciniai žaidimai ir pokalbiai - studijų proceso dalis/www.ttvam.lt

Labai smagu matyti, kai iš to net gimsta realūs verslo projektai, kuriuos studentai po paskaitų perkelia į gyvenimą.

Didžiausias dėstytojų darbo įvertinimas - matyti, kad iš kolegijos išeina žmonės, turintys pakankamai žinių, kaip geriausia būtų kurti nuosavą veiklą.

Pokalbiai - kita svarbi edukacinio proceso dalis. Jie glaudžiai susiję su gyvenimiškomis istorijomis iš dėstytojų patirties. Didelis privalumas, kad "turistams" dėsto savo sričių praktikai - tai leidžia geriau perprasti profesiją ir perimti patirtį iš patyrusių specialistų.

Susidūrę su panašiais atvejais savo darbe, studentai nepasimeta ir geba spręsti įvairius uždavinius.

Dar vienas veiksmingas būdas įgyti žinių ir patirties - tai "Erasmus+" studentų mainų programa.

Kiekvieną semestrą į TTVAM atvyksta naujų studentų, kurie patenka į mišrius kursus. Jie ne tik keičiasi patirtimi ir bendradarbiauja, bet ir įgyvendina trumpalaikius teminius projektus. Studentai mišriose grupėse pristato savo įžvalgas ir rekomendacijas projekto tema, keičiasi idėjomis.

Pavyzdžiui, vieno projekto metu jie aiškinosi, ar mūsų šalies turistiniai objektai tinkamai pritaikyti neįgaliesiems. Visą savaitę studentų grupė kartu su dėstytojais lankėsi turistų pamėgtose vietose. Tokio mokymosi modelio taikymas atspindi TTVAM nuostatą, kad studijuojant labai svarbu neužsidaryti tarp auditorijų sienų ir gilintis į pasirinktą sferą, kurioje ruošiesi dirbti.

Reikia paminėti, kad turizmo ir viešbučių verslo specialistams svarbus užsienio kalbų mokėjimas. Lietuviams, dirbantiems turizmo srityje, būtina kalbėti anglų ir rusų kalbomis. TTVAM visi turizmo studentai papildomai mokosi ispanų arba prancūzų kalbos, tad į darbo rinką įsilieja mokėdami 2-3 užsienio kalbas. Tai papildomas pliusas bendrų kompetencijų sąrašui - užsienio kalbos pravers bet kokiame darbe, net jeigu nuspręsite pereiti į kitą sritį, turėsite didelį pranašumą.


TTVAM ir dirbantys studentai - visada suderinama


Dažnas klausimas, kurį girdi priėmimo komisija: "Ar pavyks suderinti darbą ir studijas?". Kaip tai sėkmingai padaryti, mes rašėme straipsnyje: "Studijos ir darbas - kaip suderinti? "

Kas liečia turizmo ir viešbučių verslo programą, šios srities specialistams galimybės atsiveria jau nuo pirmo-antro kurso. Studentai dažnai įsidarbina, o mes skatiname ir palaikome juos kuo anksčiau pradėti dirbti pagal specialybę.

Kolegijoje mokslas labiau orientuotas į praktiką, todėl svarbu, kad studentai iš tikrųjų jos įgytų. Dirbdami jie įgauna patirties darbo rinkoje ir po studijų baigimo sėkmingai konkuruoja su universitetų absolventais.

Tie, kurie visai negali lankyti paskaitų, gali studijuoti nuotoliniu būdu. Tam pritaikytos ištęstinės studijos. Jų metu paskaitos ir seminarai vyksta kartą per savaitę, šeštadieniais. Vieną šeštadienį paskaitos vyksta kolegijoje, kitą - per mokymosi platformą MOODLE aplinkoje.

Neturintiems jokių galimybių fiziškai atvyktį į aukštąją mokyklą, mes siūlome nuotolines studijas.

Tad variantų dirbančiam studentui yra daugybė, svarbu tik noro tam turėti.

Kokios perspektyvos atsiveria po studijų baigimo 

Baigę TTVAM, turizmo ir viešbučių verslo studijų programos absolventai gali siekti karjeros įvairiose kelionių ir turizmo organizacijose, nacionaliniuose ar tarptautiniams tinklams priklausančiuose viešbučiuose. Dažniausiai jie dirba kelionių agentais, organizatoriais, konsultantais. Taip pat viešbučių administratoriais ar pardavimų skyrių darbuotojais.

Bet tai tik pirmas žingsnis. Jeigu nuoširdžiai mėgstate savo darbą, jums atsiveria didelės karjeros perspektyvos. Tai - įvairių lygių vadovų pozicijos, o įgijus pakankamai patirties, ir nuosavas verslas. Studijos gi - tvirtas pamatas jūsų ateičiai.

Taigi, jeigu norite susieti savo gyvenimą su viena iš romantiškiausių ir visais laikais reikalingų profesijų, kviečiame į TTVAM. Mokymosi būdai, kuriuos mes taikome, padeda padaryti studijas įdomesnes ir supažindinti mūsų studentus su praktine turizmo pasaulio ir viešbučių verslo puse.

Individualus požiūris, daug kūrybos ir praktikos, patyrę dėstytojai - visa tai padės jums per 3 arba 4 metus tapti tikrais savo srities profesionalais.

Po 3-4 studijų metų kolegiją palieka kompetentingi specialistai/ww.ttvam.lt
Po 3-4 studijų metų kolegiją palieka kompetentingi specialistai/ww.ttvam.lt