KUR STUDIJUOTI KOSMETOLOGIJĄ IR KODĖL TAI VERTA DARYTI

02/07/2020

Grožis ir patraukli išvaizda žmonėms (ypač moterims) rūpėjo nuo neatmenamų laikų. Įvairios kosmetinės priemonės bei grožio puoselėjimui skirtos procedūros naudotos dar senųjų civilizacijų laikais. Suprantama, dabartinė ir anų laikų kosmetologija smarkiai skiriasi. Anksčiau pokyčiai šioje srityje buvo lėti ir mažiau pastebimi, tačiau XXI amžiaus tendencijos ir įvairių technologijų vystymosi sparta leidžia mums į viską pažvelgti iš kitos pusės. 

Žmonės vis labiau ir drąsiau domisi, kaip galima ilgiau išsaugoti jaunatvišką išvaizdą, o įvairias procedūras išbando ne tik moterys, bet ir vyrai. Šiandien kosmetologija tampa labiau būtinybe, nei prabanga, o kosmetologės specialybė - paklausi ir gerai apmokama profesija.

Kosmetologija, kas tai

Kosmetologija - profesionalios grožio procedūros, apimančios ne tik veido ir kūno odos, bet ir plaukų ar nagų priežiūrą bei gydymą. Pagrindinis jos tikslas: pagerinti kliento savijautą bei kuo ilgiau išsaugoti estetiškai patrauklią ir, svarbiausia, sveiką odą bei visą kūną. 

Ką daro geri kosmetologai

Kosmetologija - labai plati sritis, todėl dauguma meistrų specializuojasi tam tikroje grožio industrijos srityje ir tampa pasirinktos krypties profesionalais. Visi jie gali jums patarti ir individualiai parinkti tinkamiausias grožio procedūras bei priemones, padėti gerai jaustis ir, žinoma, atrodyti gražiai.

Kur rasti kosmetologus, klausimų, tikriausiai, nekyla. Šiandien būtų sunku suieškoti kliniką, grožio saloną, sveikatingumo/SPA centrą ar viešbutį, kur nebūtų kosmetologinio kabineto. Prestižinėse kosmetikos parduotuvėse taip pat dažnai dirba profesionalių žinių bagažą turintys kosmetologijos specialistai.

Kur studijuoti kosmetologiją

Kosmetologo karjera yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori dirbti grožio pramonėje. Šios srities studijų ar kursų pasirinkimas nėra mažas, tačiau įsidemėkite, kad kosmetologo išsilavinimą galima gauti tik akredituotoje mokymo įstaigoje.

Kosmetikės specialybę galima įgyti profesinėje mokykloje. Profesinio bakalauro laipsnį galima gauti aukštojoje mokykloje arba kolegijoje.

Įvairūs kursai ir seminarai skirti tiems, kurie jau turi diplomą ir nori kelti kompetenciją. Tai yra neformalaus mokymosi studijos ir po jų baigimo išduodami sertifikatai. Tokius kursus paprastai organizuoja grožio meistrai arba grožio mokyklos.


Kaip pasirinkti kosmetologijos programą

Rinkdamiesi, kur įgyti kosmetologo profesiją, būtinai pasidomėkite, kiek teorinių žinių ir kiek praktinių įgūdžių galėsite įgyti jums siūlomoje programoje. Geriausios kosmetologijos studijos - tos, kurių metu galima ne tik išgirsti ar stebėti, bet ir patiems viską išbandyti praktiškai. Labai puiku, jei yra galimybių dirbti mažomis grupėmis.

Tokia praktika, pavyzdžiui, naudojama TTVAM. Mokykloje sudarytos visos sąlygos naudotis naujausia šiuolaikine kosmetologine įranga bei priemonėmis, ugdyti savo profesionalumą, lavinti kūrybiškumą. Visi dėstytojai -praktikuojantys meistrai, grožio studijų savininkai. Todėl studentai gauna žinias "iš pirmų lupų" ir turi visas galimybes tapti šios srities profesionalais bei teikti aukštos kvalifikacijos grožio paslaugas.

Jau nuo antro kurso prasideda praktika, kurios metu darbas vyksta mažose grupėse. Šioje programoje didelis dėmesys skiriamas verslo kūrimui ir jo valdymui, o tai suteikia didelį pranašumą tiek darbo rinkoje, tiek pradedant nuosavą verslą.

Ateities perspektyvos

Grožio pramonė yra milijardus skaičiuojantis, pasaulinis verslas, kuris tikrai vargu ar kada išeis į pensiją. Net ir pačiais sunkiausiais laikais moterys troško būti gražios, todėl ši sritis buvo, yra ir bus labai perspektyvi. Šiais laikais kosmetologo paslaugomis nebesibaimina pasinaudoti ir vyrai. Besikeičiantys grožio standartai, socialinės žiniasklaidos įtaka ir įgimtas žmogaus poreikis būti sveiku bei gražiu užtikrina, kad geriems kosmetologams niekada netrūks darbo vietų ar klientų.

Be viso to, kas jau išvardinta, kosmetologijos sritis daug kam patraukli, nes čia rasite:

 • puikias ilgalaikės karjeros galimybes;
 • gerus atlyginimus;
 • daugybę kosmetologijos specializacijų;
 • galimybes patiems planuoti savo darbo laiką, išsirinkti sau artimų klientų ratą;
 • sėkmingą darbinės veiklos ir kitų įsipareigojimų (tokių, kaip vaikų auginimas) derinimą;
 • įdomią, nemonotonišką, nuolatos tobulėti skatinančią veiklą;
 • naujas pažintis, bendravimą su žmonėmis;
 • sėkmingo nuosavo verslo galimybes.

Turint tvirtus kosmetologijos specialybės pagrindus galima:

 • atidaryti grožio saloną ar gydymo kliniką;
 • kurti savo kosmetikos liniją;
 • organizuoti šios srities mokymus;
 • prekiauti šiuolaikine kosmetologine įranga.

Verslo kūrimas, žinoma, reikalauja daug pastangų ir atsidavimo, tačiau sėkminga bei mėgstama veikla suteikia ne tik finansinį atlygį, bet ir didesnę laisvę, pasitikėjimą, saugumą, pasitenkinimą savimi.

Profesija, kurianti pridėtinę vertę

Kosmetologija - tai kur kas daugiau, nei tik rūpinimasis klientų kūno grožiu. Šios srities specialistai padeda žmonėms, kenčiantiems nuo ilgalaikių sveikatos sutrikimų, tokių kaip aknė ar hiperpigmentacija. Dauguma išvaizdos "defektų" mūsų visuomenėje nėra tik maži, gyventi netrukdantys nesklandumai. Labai daug žmonių, kompleksavusių dėl kažko savo išvaizdoje, patvirtintų, jog gražėjantis vaizdas veidrodyje yra tiesiogiai susijęs su augančia saviverte ir pasitikėjimu.

Taigi, įgijus kosmetologės(-o) specialybę, jūs ne tik turėsite gerai apmokamą darbą ar realias verslo galimybes, bet ir būsite užtikrinti, jog jūsų veikla kuria visapusišką naudą žmonėms, apimančią ne tik fizinio grožio, bet ir geros vidinės būsenos puoselėjimą.

Jei jau apsisprendėte, kad ši specialybė yra jūsų gyvenimo kelias, tačiau dar dvejojate, kur studijuoti kosmetologiją, būtinai susipažinkite su TTVAM siūlomų studijų programa. Mūsų mokykloje šalia visų grožio priežiūros ir puoselėjimo žinių ir įgūdžių, įgysite dar ir tvirtus verslo valdymo, rinkodaros bei verslo administravimo pagrindus. Visą šį bagažą galėsite puikiai pritaikyti tiek šiandieninėje, tiek ateities rinkoje. 

Viską apie TTVAM kosmetogolijos programą rasi ČIA: