"Versli Lietuva" mentorė Indrė Ivinskienė pataria TTVAM studentams: "Nebijokite keistis!"

20/01/2021

Pristatome interviu su "Versli Lietuva" portalo e-mentorystės lektore, praeityje didelės įmonės logistikos vadove, o dabar verslininke, web projektų vadove, SEO specialiste ir verslo konsultante Indre Ivinskiene. 

Indrė mielai pasidalino savo patirtimi ir įžvalgomis su TTVAM studentais. Kaip pradėti savo verslą, kur kreiptis pagalbos ir verslo konsultacijų, kas yra svarbu dirbant kaip samdomame darbe, taip ir vykdant savo veiklą ir kokios yra galimybės šiais sunkiais verslui laikais. 

- Indre, visų pirma, ačiū, kad sutikai duoti šį interviu. Tikimės, kad Tavo patirtis ir patarimai kaip Versli Lietuva mentorės padės TTVAM studentams, ir ne tik jiems, bet ir apskritai jauniems žmonėms, jų profesiniame kelyje. Gali trumpai save pristatyti? 

Esu web projektų vadovė ir SEO specialistė. Kartu su komanda kuriame reprezentacines svetaines ir E-parduotuves. Šiose srityse būtent ir esu prisijungusi prie "Verslios Lietuvos" e-mentorių programos.

Su vyru turime savo el.parduotuvę.

Taip pat turiu įsivažiuojantį tinklinio marketingo verslą, kuriame pritaikau visas savo žinias tiek dabartinės veiklos, tiek sukauptos ankstesnės patirties.

- Veiklos nestokoji. Papasakok trumpai savo istoriją - kaip pradėjai rinkodaros specialisto karjerą? 

Gerai būtų, kad ji būtų trumpa...:-) Iš tiesų aš daugiau nei 10 metų pradirbau logistikos srityje, buvau atsakinga už Lietuvos įmonių logistikos procesus, projektų rengimus. Man tai be galo patiko ir buvau daugiau nei 120% atsidavusi tam, ką dariau, todėl gana greitai kilau karjeros laiptais ir jau 28 metų buvau didelės įmonės logistikos vadovė.

"Versli Lietuva" mentorė, verslininkė Indrė Ivinskienė " www.ttvam.lt
"Versli Lietuva" mentorė, verslininkė Indrė Ivinskienė " www.ttvam.lt

Visgi, visada sukosi mintys ir apie kitokią savirealizaciją, ieškojau, domėjausi, bet niekaip neatradau savo pašaukimo. Maždaug prieš 6 metus nukeliavau į vieną "Verslios Lietuvos" rengtą seminarą apie skaitmeninę rinkodarą ir "užsikabinau", suprasdama, kad keliauti reikia ten, kur internetas, technologijos, kurios bus aktualios ryt, poryt ir dar po 10 metų. Jau žinojau kryptį, bet teko dar "paklaidžioti" iki kol išsigryninau tiksliau. Tų paieškų metu net mokiausi APP'sų kūrimo pagrindų! :-)

- Dirbai su projektais, valdei didelius biudžetus. Nebuvo baisu jaunai merginai prisiimti tokią didelę atsakomybę?

Ne. Skaičiai ir analizės nuo mažens buvo mano "arkliukas". Po vadybos studijų (logistikos valdymo), tęsiau ekonomikos studijas Vilniaus universitete. Visada galvojau, kad ekonominis suvokimas ir supratimas turi ir privalo būti kiekvieno gero vadybininko, vadovo siekiamybė. Kiekvieną projektą prižiūrėdama, administruodama, aš įsivaizduodavau, kad tai mano verslas, kad tai mano darbuotojai, už kuriuos esu atsakinga, todėl galvodavau ne apie tai, kokie "dideli" ar "maži" pinigai, o kiek žmonių už to slypi. Jei padalintum juos būtent jiems, suprastum, kad tai itin menka dalis to, kiek dar galima padaryti, kad būtų geriau visiems.

Niekada nevengiu atsakomybės ir skatinčiau visiems imtis vis didesnės. Paslaptis tame, kad kaskart prisiimdamas didesnę atsakomybę, esi priverstas augti!

- Kas pastūmėjo kurti nuosavą verslą? Ar nebūtų paprasčiau tiesiog dirbti ir gauti atlyginimą?

Visų pirma turiu pasakyt, kad dar negaliu pasigirti nuosavu verslu. Nuosavas verslas yra tada, kai sukuri darbo vietas kitiems ir pinigus uždirbi net ir tada, kai nedirbi. Deja, aš dar to neturiu, bet esu kely. :-)

Ar paprasčiau dirbti kitam ir gauti atlyginimą? Tikrai taip! :-) Tik tai jau ne man. Vertinu kiekvieną dieną, kurią dirbau samdomame darbe, nes ten išmokau daugybės dalykų. Supratau, kaip veikia itin didelės įmonės ir tikrai rekomenduočiau kiekvienam jaunam žmogui prieš imantis savo idėjų įgyvendinimo, pirmiau išbandyti save dirbant kažkam. To reikia, kad atsirastų supratimas, kaip pats nori arba nenori statyti savo verslą, kokiu vadovu nori būti ir pan.

Indre Ivinskienė: "Niekada nevengiu atsakomybės ir skatinčiau visiems imtis vis didesnės. Paslaptis tame, kad kaskart prisiimdamas didesnę atsakomybę, esi priverstas augti!" | www.ttvam.lt
Indre Ivinskienė: "Niekada nevengiu atsakomybės ir skatinčiau visiems imtis vis didesnės. Paslaptis tame, kad kaskart prisiimdamas didesnę atsakomybę, esi priverstas augti!" | www.ttvam.lt

- 2020 metai susidūrėme su krize. Tai buvo tikras išbandymas verslams, kurį išgyvename iki šiol. Kaip rinkodaros verslą paveikė pandemija?

Augančiai. :-) Internete pandemijos nėra! Visi, kas iki tol dar nebuvo internete, dabar vienaip ar kitaip ten persikėlė.

- Galima pasakyti, kad skaitmeniniai įgūdžiai dabar "ant bangos"?

Jie buvo ir prieš 10 metų "ant bangos" ir dabar tokie. Tik dabar tai jau ne šiaip "banga", o būtinybė! Joks, absoliučiai joks verslas neišliks, jeigu jo įkūrėjas/savininkas vis dar manys, kad gali laukti šviesesnių laikų.

Gali būti kas tik nori: kirpėjas, nagų meistras, kepėjas, turėti savo masažo kabinetą, parduotuvę - nesvarbu. Būti internete, bent jau socialinėje erdvėje yra būtina. Ir ne tik būti, o mokėti jame tinkamai elgtis. Greičiausiai čia bus, kas nesutiks su manimi, bet kad ir koks specialistas geras būtum, teks arba samdyti kažką, arba pačiam išmokti kurti turinį, naudotis analitiniais įrankiais, išmokti pritraukti tikslinę auditoriją, išmokti PARDUOTI.

Čia galėčiau labai išsiplėsti...:-) Esmė tame, kad, samdymui - reikės papildomai pinigų ir nemažai, o pačioje pradžioje dažniausiai jų nėra. Ir net jeigu yra, bent jau bazinės skaitmeninės šios srities žinios yra itin vertingos. Juk jeigu nežinai, kaip tai veikia, kaip žinosi, ko reikalauti iš to, kurį samdai?

- Kaip manai, ar tai trumpalaikis procesas, ar vis dėlto verta investuoti į šias žinias?

Manau, kad kaip tik ir atsakiau į šį klausimą. :-) Jeigu nenori, kad visi, kas moka ir supranta daugiau už tave, galėtų "vynioti aplink pirštą" - domėkis. Susipažink bent su baziniais skaitmeninės rinkodaros principais, turėk SEO supratimą, suprask iš kur ir kaip ateina klientai, partneriai, ko jiems reikia, kaip juos pasiekti.

- Esi "Versli Lietuva" mentorė. Kaip susipažinai su šia platforma?

Na, vėlgi, "prigavote" mane. :-) Nepasakyčiau, kad "ekspertė". :-) Susipažinau labai seniai, dar studijuodama. Kaip pradžioj pokalbio minėjau, visada ieškojau kažko sau, domėjausi. Pirmą kartą atradau tada, kai ieškojau kaip greitai dėl savęs pasitikrinti, ar mano verslo idėjos, apie kurias mąstau, yra pelningos, įgyvendinamos. Čia buvo puiki verslo plano skaičiuoklė!

- Verta įsidėmėti mūsų studentams, galvojantiems apie nuosavą verslą. Kokia "Versli Lietuva" pagrindinė funkcija?

Skatinti verslą, žmonių verslumą.

- Kas gali kreiptis dėl konsultacijos?

Realiai visi. Visi tie, kurie nori pradėti verslą, esantys, bet norintys augti, plėstis.

Indrė Ivinskienė: "Nebijokite keistis!" | www.ttvam.lt
Indrė Ivinskienė: "Nebijokite keistis!" | www.ttvam.lt

- Kokius Tau kaip verslo konsultantei klausimus užduoda dažniausiai?

Didžioji dalis jau yra pradėję kažką daryti ir prašo įžvalgų, patarimų dėl svetainių, elektroninių parduotuvių, kur koncentruotis ir pan.

- Ar padaugėjo besikreipiančiųjų pastaraisiais metais?

Prie "Versli Lietuva" konsultantų prisijungiau tik praeitų metų gruodį, iš tiesų neturiu palyginimo. Bet esu kitose platformose, kur nuolat kyla daugybė klausimų ir ieškoma pagalbos. Vos prasidėjus pirmam karantinui jų labai padaugėjo. Turbūt tai mane ir paskatino prieš pat naujus prisidėti prie mentorių programos. Supratau, kad aš jau turiu daugiau patirties ir žinių, kuriomis galiu pasidalinti.

- Kodėl pasirinkai lektorės kelią?

Nepasirinkau. :-) Esu vedusi vos kelis grupinius mokymus. Man kol kas geriau sekasi dirbti individualiose konsultacijose.:-) Bet viliuosi, jog ateity atsiras tos galimybės ir pasiryšiu nugalėti savo baimes prieš auditorijas. :-)

- Tikrai kukliniesi. Žinau, kad daug kas ateina pas tave konsultuotis. O tavo konsultacijos prilygsta pilnavertiems mokymams. Taigi, kaip atsakytum į klausimą, kas tavo manymu svarbu kuriant verslą?

TURĖTI TIKSLĄ!

Susidaryti planą, kaip tas tikslas bus pasiektas.

VEIKTI!

Karštas tikėjimas savo tikslu. Kiekvieną nesėkmę priimti tik kaip pamoką ir kuo greičiau stotis ir eiti toliau. Nepasiduoti net tada, kai atrodo viskas, nebegaliu. Kai šitą ribą pasieki, dažniausiai reikia vos vieno žingsnio iki pergalės!

Tam reikės 3K :-) Kūrybiškumo, kritinio mąstymo ir komunikabilumo. Ir net jeigu kažkurio dabar nėra, galima išsiugdyti.

Taip pat būti atviriems naujovėms, priimti galimybes, įvertinant jas ne kažkieno nuomonėmis, o pačių patikrintais faktais.

- Tradicinis klausimas. Aš noriu kurti verslą. Nuo ko pradėti?

Nuo svajonės ir žinojimo, ką nori duoti pasauliui, kad tavo svajonė taptų įgyvendinamu tikslu! Jeigu kuriamas verslas bus tik dėl pinigų, jis neteiks džiaugsmo nei kitiems, nei pačiam. Turi žinoti, KODĖL nori tai daryti. Nuolat apie tai galvojant, idėja ateina pati ir parodo kryptį.

Norint įgauti realių verslumo įgūdžių, komunikabilumo, išmokti dirbti tiek savarankiškai, tiek komandoje, aš visgi rekomenduočiau save patikrinti tinklinėje rinkodaroje. Ji leis suprasti, ar verslo kūrimas ir atsakomybės prisiėmimas ne tik už save, bet ir kitus, apskritai yra tau! Jeigu čia nesugebėsite išmokti uždirbti, kur nereikia investicijų, tuomet savo verslo nė nepradėkite. Ir kas žino, gal būtent čia ir bus tas tikrasis didysis verslo kelias.

- Kokią pagrindinę mintį arba idėją norėtum perduoti pradedantiesiems? Ir tiems, kurie siekia karjeros įmonėje, nori tiesiog gauti gerą atlyginimą, ir tiems, kurie svajoja apie nuosavą verslą?

Nebijokite keistis! Kad ir kokiu keliu dabar einate, kad ir kokią specialybę pasirinkote, žinokite, kad ji neprivalo būti visam gyvenimui. Priimkite Jums duodamas galimybes prieš pasakydami NE.

- Ką palinkėtum TTVAM studentams? 

Nenustoti svajoti ir kuo daugiau tų svajonių paversti įgyvendintais tikslais!

- Kaip galima užsiregistruoti tavo konsultacijai?

Galima kreiptis per E. Mentorių programą WEB ir SEO klausimais: https://mentoriai.verslilietuva.lt/mentorius/indre-ivinskiene/

Ir drąsiai galima man rašyti tiesiogiai, jeigu norite susipažinti, bendrauti ir gal net kažką kartu sukurti :-) https://www.facebook.com/indre.ivinskiene

- Dėkojame Tau už pokalbį. Lauksime Tavęs TTVAM online susitikimuose ir kituose renginiuose. 


Indrė Ivinskienė: "Verslui reikia 3K - kūrybiškumo, kritinio mąstymo ir komunikabilumo". | www.ttvam.lt
Indrė Ivinskienė: "Verslui reikia 3K - kūrybiškumo, kritinio mąstymo ir komunikabilumo". | www.ttvam.lt

Kontaktai

UAB Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla

Laisvės pr. 58, Vilnius, LT-05120
Įmonės kodas 111961987
PVM mok. kodas LT 119619811

  • Informacinis studijų centras:

I aukštas +370 521 29590, +370 700 77770

  • Priėmimas: +370 614 90543

priemimas@ttvam.lt

infocentras@ttvam.lt

info@ttvam.lt