TTVAM absolventas ir "Rocket Science Baltics" bendra-įkūrėjas Simonas Naudžius: “Su komanda galima ir kalnus nuversti”

07/03/2021

Kaip pagauti sėkmę už uodegos? Buvęs TTVAM studentas Simonas Naudžius žino tai kuo puikiausiai. Du kartus metęs studijas šiandien Simonas įkūręs savo gerai žinomą skaitmeninio marketingo agentūrą, yra vienas iš aktyvių marketingo populiarintojų.

Savo įkvepiančia karjeros istorija Simonas mielai sutiko pasidalinti su TTVAM skaitytojais.


TTVAM absolventas, SEO specialistas ir skaitmeninės rinkodaros agentūros "Rocket Science Baltics" bendraįkūrėjas Simonas Naudžius | www.ttvam
TTVAM absolventas, SEO specialistas ir skaitmeninės rinkodaros agentūros "Rocket Science Baltics" bendraįkūrėjas Simonas Naudžius | www.ttvam
Simonai, ačiū, kad sutikote pasidalinti su mumis savo istorija, patirtimi ir pasiekimais. Manau, kad tai labai svarbu mūsų studentams, nes Jūs pats esate TTVAM absolventas. Ne tik TTVAM, o dar ir VTVK, t. y. baigėte Vilniaus teisės ir verslo kolegiją. Kokia Jūsų specialybė? 

- Taip, aš baigiau TTVAM dar tuomet, kai ji buvo Vilniaus teisės ir verslo kolegija ir pasirinkau reklamos vadybą.

- Ar iš karto supratote, kad TTVAM (VTVK) yra būtent ta vieta, kurioje norite studijuoti, o reklama - Jūsų pašaukimas? Kas lėmė tokį pasirinkimą?

- Galvojau apie kompiuterius arba architektūrą, bandžiau stoti į Reklamos vadybą Vilniaus kolegijoje, bet buvo per silpni egzaminų rezultatai (ypač matematikos), tai nepakliuvau. Galvojau, eisiu tarnauti į kariuomenę, bet pamačiau VTVK reklamos vadybą ir įstojau.

- Žodžiu, mokytis ypatingai nesinorėjo tais laikais?:) Vis dėlto, kas įsimintiniausia buvo studijų metu?

- Taip, atvirai sakant nebuvau pavyzdinis studentas. Studijas buvau metęs net du kartus! Perėjau iš dieninio skyriaus į vakarinį, buvau išvykęs į užsienį pagal Erasmus mainų programą. Toks ne tipinis atvejis :) Dabar pagalvojus, tai smagu, kad viskas sklandžiai vyko, neturėjau problemų dėl dokumentų, kreditų suderinimo ir panašiai.

Motyvacija paskaitoms buvo didelė, ypač ne bendrinių, o specialybės dalykų, kurios dėstė lektoriai praktikai. Studijuojant vakariniu po fizinio darbo smegenys tiesiog siurbė informaciją.

Dar VTVK | www.ttvam
Dar VTVK | www.ttvam

Tačiau, nepaisant mano studijų laikotarpio iššūkių, turėjau labai aktyvų socialinį gyvenimą, dalyvavau VTVK bendruomenės gyvenime ir buvau studentų atstovybės prezidentu. Pamenu, šaunias fuksų krikštynas surengėme iš nieko. Geri laikai buvo.

Motyvacija paskaitoms buvo didelė, ypač ne bendrinių, o specialybės dalykų, kurios dėstė lektoriai praktikai. Studijuojant vakariniu po fizinio darbo smegenys tiesiog siurbė informaciją.

- Kokie buvo pirmi metai po studijų baigimo? Lengva susirasti darbą? O gal jau dirbote studijuodamas?

- Studijuodamas dirbau pagalbiniu darbininku, rinkome prabangias itališkas virtuves, o baigęs nusprendžiau žut būt įsidarbinti reklamos rinkoje. Atlikau praktiką ir pasilikau toje įmonėje. Nuo tada niekur nenukrypau nuo savo specialybės ir einu tuo keliu jau 10 metų.

- Esate vienos iš, drąsiai galiu sakyti, žinomos, bent jau specialistų tarpe, rinkodaros agentūros bendra-įkūrėjas. Kiek žmonių dirba Jūsų įmonėje?

Rocket Science Baltics šiuo metu turi 2 samdomus darbuotojus, o visą kolektyvą sudaro 20 žmonių. Mes taikome taip vadinamos "plokščiosios lyderystės" principą, kai nėra aiškios hierarchijos, taip pat esame labai lankstūs ir subūrėme komandą iš pastovių freelancerių. Taip užtikrinama aukšto lygio paslaugų kokybė. Dabar dar prisijungę pora praktikantų, kurie greitai mokosi ir drąsiai ima vis sudėtingesnes užduotis.

- Sunku vadovauti tokiam kolektyvui? Kokia yra sėkmingo valdymo formulė?

- Kai taikai "plokščiosios lyderystės" modelį, dirbti komandoje yra paprasčiau. Kuriame komandinę atmosferą kasrytiniais ir kasmenėsiniais susirinkimais, o kolegos gali išsaugoti asmeninę laisvę ir dirbti jiems patogiu režimu, svarbiausia tilpti į projekto rėmus ir terminus.

- Simonai, koks jūsų manymu turi būti šiuolaikinis vadovas? Tos savybės turi būti įgimtos ar jas galima išugdyti?

- Padarantis darbą iki galo, besidalijantis savo žiniomis, edukuojantis klientus ir kolegas, nebijantis konfliktinių situacijų ir sudėtingų klausimų. Atviras, nuoširdus, turintis ateities viziją ir ja užkrečiantis komandą. Svarbiausia - sąžiningas, atsakingas, žmogiškas ir žingeidus. Viso to galima išmokti iš gerų knygų.

- Ar ilgas kelias link savo verslo?

- 8 metai samdomame darbe, žlugęs nedidelis verslas, ir dar vienas laisvalaikio hobis, virtęs verslu.

Tik "tiek"? Nebuvo baisu pradėti?

- Nebuvo. Su komanda galima ir kalnus nuversti. O jei rimtai, tai netekti pastovių pajamų ir neturėti užsakymų sunku. Net šeimai buvo sunku manimi patikėti ir padrąsinti. Iš pradžių trūko idėjų, buvo lengva stagnacija, bet įstojimas į verslo klubą ir įsiliejimas į verslininkų bendruomenę viską apvertė aukštyn kojomis. Dabar idėjų daugiau nei laiko ir reikia mokytis prioritetizuoti, palikti tai kas svarbiausia.

Kai taikai "plokščiosios lyderystės" modelį, dirbti komandoje yra paprasčiau. Kuriame komandinę atmosferą kasrytiniais ir kasmenėsiniais susirinkimais, o kolegos gali išsaugoti asmeninę laisvę ir dirbti jiems patogiu režimu, svarbiausia tilpti į projekto rėmus ir terminus.

Kokių savybių reikia verslininkui?

- Drąsos, gebėjimo bendrauti. Svarbiausia nenuleisti rankų ir bet kokia kaina siekti savo tikslo.

- Ką Jūs pasakytumėte apie patirtį? Ji reikalinga toje srityje, kurioje ruošiesi verslauti? O gal tiesiog išanalizuoji nišą ir pradedi dirbti?

- Taip, reikia imti ir daryti, o bedarant kils klausimų. Tada rasti atsakymus besimokant.

- Šiuo metu esate SEO specialistas. Kaip žinia, šios profesijos nemoko jokioje mokymo įstaigoje. Kaip susidūrėte su šia sritimi?

- Mane nuo pat pradžių domino Google ir SEO. Žavėjausi burtininkais, kurie ateina, pasako kelis užkeikimus, išeina, o po kelių mėnesių įmonės svetainė pagal norimus raktinius žodžius atsiduria pirmosiose Google paieškos pozicijoje. Atrodė mistika, kol pats to nepadariau.

"Rocket Science Baltics"  padės bet kokiam verslui užimti TOP pozicijas | TTVAM
"Rocket Science Baltics" padės bet kokiam verslui užimti TOP pozicijas | TTVAM

- Kuo Jus patraukė būtent ši kryptis?

- Ji tikra, ten nieko nesuvaidinsi ir dirbtinai pakelsi, o rezultatai ilgalaikiai. Reikia įdėti daug pastangų, bet rezultatai jas atperka su kaupu.

- Tarp SEO specialistų ir apskritai vadybininkų gan didelė konkurencija. Kaip nepasimesti darbdavio ir kliento akyse?

- Vienas santechnikas klijuoja skelbimus daugiabučių laiptinėse, o kitas turi daugybę užsakymų į priekį. Daryk gerai ir klientai ateis rekomendacijų dėka.

- Kokius reikalavimus keliate jauniems specialistams jau kaip darbdavys?

- Tik du: atsakomybė ir žingeidumas, visa kita išmokstama.

- Kokios perspektyvos būsimam specialistui Jūsų įmonėje?

- Gali kurti naujų paslaugų padalinį, jam vadovauti arba kurti "startup" idėjas ir jas įgyvendinti.

Mane nuo pat pradžių domino Google ir SEO. Žavėjausi burtininkais, kurie ateina, pasako kelis užkeikimus, išeina, o po kelių mėnesių įmonės svetainė pagal norimus raktinius žodžius atsiduria pirmosiose Google paieškos pozicijoje. Atrodė mistika, kol pats to nepadariau.  

Jei esu studentė ir labai noriu pas Jus dirbti, man jau reikia turėti kažkokius specifinius įgūdžius, baigti kursus, ar yra tikimybė, kad Jūs suteiksite galimybę visko išmokti?

- Reikia tik noro ir parodyti iniciatyvą, pagrindus parodysime, o paskui pačiai reikės intensyviai mokytis.

- Netenka susidurti su personalo nutekėjimu? Yra nuomonė, kad į jauną specialistą investuoti neverta, net jis, įgijęs darbo patirties, bandys ieškoti "žalesnės pievelės". Kaip Jūs sprendžiate šią problemą?

- Jei nesukuri vienas kitam naudos, tai ir antroji pusė paliks tave, ne tik jauni specialistai :)

- Kas, Jūsų manymu, yra pavykusi karjera?

- 8+8+8. Gebėjimas dirbti, tobulėti, kokybiškai ilsėtis ir būti su šeima. Paroje tik 24 valandos.

- Kaip Jūsų šakai atsiliepė pandemija? Pajutote klientų trūkumą? O gal atvirkščiai?

- Išaugo pardavimai.

- Konkretus atsakymas: tikrai smagu girdėti, kad yra verslų, kuriems sekasi suvaržymų metu. Jūs pagrinde dirbate su Lietuvos rinka?

- Taip, kol kas :)

Pavykusi karjera - tai 8+8+8. Gebėjimas dirbti, tobulėti, kokybiškai ilsėtis ir būti su šeima. Paroje tik 24 valandos. 

- Simonai, tradicinis klausimas: ką palinkėtumėte TTVAM studentams, kurie galbūt norėtų pakartoti Jūsų sėkmės istoriją?

- Banalu ir paprasta :) Užsibrėžti tikslą ir jo siekti. Skaityti geras knygas ir bendrauti su sėkmingais žmonėmis, "išeiti iš namų".

- Labai ačiū už pokalbį. Visada laukiame Jūsų TTVAM ir sėkmės.