Ekskursija Muitinės muziejuje

10/11/2021

Šią savaitę Tarptautinės teisės ir verslo aukštosios mokyklos Logistikos ir ekspedijavimo programos antrakursiai lankėsi Muitinės muziejuje. Studentai susipažino su muitinės veikla ir procedūromis. Taip turėjo ir galimybę pabendrauti su muitinės kinologu ir jo tarnybiniu šunimi. 

Muitinės muziejus įsteigtas 1994 metais. Jame kaupiama ir saugoma istorinė, dokumentinė ir kitokia medžiaga, susijusi su muitinės istorija.

Nuo muziejaus veiklos pradžios jo fonduose sukaupta daugiau kaip 7 tūkst. įvairių eksponatų. Apie 3 tūkst. jų naudojama nuolatinėse ekspozicijose. 2007 metų pabaigoje−2008 metų pradžioje muziejus buvo iš esmės atnaujintas, surinkta daugiau medžiagos, susijusios su Lietuvos muitinės veikla.

Muitinės muziejuje taip pat demonstruojami sulaikyti daiktai bei įvairūs suvenyrai (iškamšos, žvėrelių kailiukai, daiktai, pagaminti iš dramblio kaulo, krokodilo bei gyvačių odos, įvairūs gėrimai su gyvūnais, augalais ar jų dalimis buteliuose ir kt.), pagaminti iš nykstančių gyvūnų ir augalų, kurie saugomi Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos (CITES) konvencijos. Ekspozicija skirta atkreipti lankytojų dėmesį į neteisėtos prekybos nykstančiais laukiniais gyvūnais ir augalais keliamą pavojų gamtai.