Dažnai užduodami klausimai

Neradote atsakymo į savo klausimą? Rašykite mums!

- Ar vnf/st yra tas pats kas vf? 

- Ne, vnf/st nėra tas pats, kas vf. Pačiame trumpinyje užkoduota, kad tai mokamos studijos (vnf) ir gaunama valstybės skiriama stipendija (st). Tapus studentu reikia sumokėti visą semestro kainą ir per Valstybinį studijų fondą susitvarkyti dokumentus, kad į savo sąskaitą per visus mokslo metus Jums būtų pervedama stupendija kiekvieną mėnesį. Taip pasidengia dalis sumokėtos studijų kainos. 


- Ar įmanoma įstoti į nemokamas studijas nuotoliniu būdu? 

- Studijų forma yra nuolatinės ir ištęstinės studijos. Mokymosi būdas gali būti nuotolinis. Nuotoliniu ar iš dalies nuotoliniu būdu gali studijuoti ne tik ištęstinių (buvusių neakivaizdinių), bet ir nuolatinių studijų studentai. Daugiau informacijos galite rasti: Nuotolinės studijos

- Jeigu noriu studijuoti nuotoliniu būdu, man reikia įstoti į nuolatines ar ištęstines studijas ir tik tada pasirinkti nuotolinį mokymąsi? 

- Tikrai, taip :) 


- Mane domina Turizmo ir viešbučių verslas. Rašoma, kad studijuojama 2 užsienio kalbos. Galima pasirinkti, ar yra konkrečios kalbos? Rusų turiu labai geras žinias, tačiau anglų tik pagrindus. Ar būtų įmanoma išmokti kalbas studijų metu, ar būtina įstoti jau gerai suprantant ir kalbant?

- Pirma užsienio kalba (anglų, vokiečių, prancūzų) - tai specialybinių žinių gerinimas tos užsienio kalbos, kurios mokėtės mokykloje kaip pagrindinę. Antra užsienio kalba (anglų, vokiečių, rusų) - tai dažniausiai (pasirinktinai) būna ta užsienio kalba, kurios turite pagrindus arba visai nesimokėte. Todėl jūs tikrai turėsite visas sąlygas ir galimybes išmokti norimą užsienio kalbą.


- Sveiki, jei esu baigęs mokyklą jau anksčiau ir dėl tam tikrų priežasčių nespėjau užpildyti prašymo per LAMA BPO. Ar įmanoma atvykti pas jus su brandos atestatu ir stoti į mokamą vietą? 

- Taip, galite atvykti ir stoti tiesiogiai pas mus į mokamas studijas.  

- Sveiki. Įstojau į TTVAM Turizmo ir viešbučių verslo ištęstines studijas (vnf/st). Noriu sužinoti ar iš tikrųjų suteikiama valstybės stipendija padengia visas išlaidas ar dar teks mokėti pačiam? 

Studijų stipendijos dydis metams atitinka norminės vienerių studijų metų studijų kainos dydį. Esantį skirtumą tarp šių dydžių dengia pats studentas.


- Sveiki, kada ir kaip galiu pateikti prašymą studijuoti TTVAM, jei žadu studijuoti savo lėšomis? :) 

- Prašymą studijoms galite pateikti bet kuriuo metu. Daugiau informacijos čia: https://www.ttvam.lt/priemimas-2018/


- Norėčiau paklausti, ar labai didelis krūvis Turizmo ir viešbučių verslo ištęstinėse studijose? Žadu intensyviai dirbti , todėl gali būti sunku pavežti krūvį , jei jis didelis. 

- Studijuojantiems ištęstine studijų formą paskaitos vyksta šeštadieniais: kas antrą šeštadienį auditoriniai užsiėmimai, kitus kas antrą šeštadienį - studijos nuotoliniu būdu (Moodle aplinkoje). Tačiau dirbantiems (ir kt.) ir negalintiems atvykti į aukštąją mokyklą studentams yra sudaroma galimybė studijuoti nuotoliniu būdu (pateikus prašymą). 


- Ar įgysiu medicininį išsilavinimą studijuodama kosmetologiją?

- Programą baigusiam absolventui bus suteikiamas grožio terapijos profesinio bakalauro laipsnis.

- Noriu paklausti, kaip mokama už studijas, jei nusprendi studijuoti savo lėšomis. Ar iš karto reikia sumokėti visą sumą? Galbūt galima mokėti dalimis?

- Mokama už studijų semestrą kiekvieno semestro pradžioje. Pradėjus studijuoti ir parašius prašymą, už studijų semestrą yra galimybė mokėti dalimis.


- Ar logistikos ir ekspedijavimo studijų programa dėstoma lietuvių ar anglų kalba?

- Logistikos ir ekspedijavimo studijų programa vykdoma lietuvių kalba. 


- Ar ištęstinių studijų studentams studijos taip pat prasideda rugsėjo 1d.?

- Rudens semestro pradžia yra rugsėjo 1 d.


- Laba diena, jeigu mano mokslai baigiasi tik rugsėjo pabaigoje, nes dar mokausi kitoje įstaigoje, ar vis tiek galėsiu stoti į jūsų TTVAM šią vasarą? 

- Jeigu turite Brandos atestatą, tai galite. 


- Norėčiau paklausti kokį prašymą reikia pildyti dėl studijavimo nuotoliniu būdu, bes jūsų puslapyje jo nerandu.

- Stojimo metu reikia pasirinkti, kokia studijų forma (nuolatine ar ištęstine) ketinate studijuoti. O prašymas dėl nuotolinio mokymosi būdo taikymo parašomas jau įstojus į aukštąją mokyklą. 

Užduokite savo klausimą!