• Informacija apie studijas +370 700 77770
  • Tel. +370 5 212 95 90
  • Svetainės struktūra
  • F X H

Studijos lietuvių ir anglų kalbomis

Tai vienintelė studijų programa Lietuvoje vykdoma pagal visame pasaulyje pripažintus AHLEI* viešbučių industrijos specialistų rengimo standartus. Pažinsi globalią svetingumo industrijos sistemą ir pačias svetingumo filosofijos ištakas. Būtent šiuos mokslus kremta svetingumo industrijos lyderiai, pasauliniai viešbučių tinklai: Intercontinental, Ritz Carlton Hotels, Hilton, Hyatt, Mariott ir daugelis kitų svetingumo srities profesionalų.

*AHLEI – angl. American Hotel & Lodging Educational Institute.

Studijų dalykai

 

Studijų dalykai Kreditai

1 KURSAS

1 semestras

Turizmo pagrindai 5
Specialybės užsienio kalba I 5
Vadyba 5
Specialybės kalba ir dokumentų valdymas 5
Tarpkultūrinė komunikacija 5
LPD: Kultūra ir civilizacijos; Kūrybiškas savęs pažinimas 5

2 semestras

Turizmo geografija 5
Specialybės užsienio kalba I 5
Turizmo teisė 5
Svetingumo pagrindai 5
Taikomoji turizmo ekonomika 5
LPD: Pasaulio gamtosauga ir aplinkosauga; Lietuvos nacionalinis paveldas; Pasaulio viešbučiai 5
Iš viso kreditų pirmame kurse: 60

2 KURSAS

3 semestras

Specialybės užsienio kalba I 5
Specialybės užsienio kalba II 5
Apskaita ir mokesčiai turizmo ir viešbučių versle 5

Turizmo administravimas

Viešbučių administravimas

 
Turizmo įmonių vadyba Viešbučių vadyba 5
Turistų informavimo paslaugos Maitinimo organizavimo vadyba 5
Kompiuterinė bilietų rezervavimo sistema Viešbučių administravimo sistemos 5

4 semestras

Specialybės užsienio kalba II 5
Renginių vadyba 5
Klientų aptarnavimas 5

Turizmo administravimas

Viešbučių administravimas

 
Atvykstamojo turizmo organizavimas Žmogiškųjų išteklių vadyba 5
Profesinės veiklos  praktika  
Iš viso kreditų antrame kurse: 60

3 KURSAS

5 semestras

Turizmo rinkos tyrimai 10
Paslaugų vadyba 5
Paslaugų rinkodara ir pardavimai 5
Darnus turizmas 5
LPD: Alternatyvus turizmas; Profesinė etika ir komunikacija 5

6 semestras

Baigiamoji profesinės veiklos praktika 20
Baigiamasis darbas 10
Iš viso kreditų trečiame kurse: 60
Iš viso kreditų: 180

Praktika

Praktika realiose įmonėse

Profesinės veiklos ir baigiamosios profesinės veiklos praktikos trunka dvidešimt savaičių. TTVAM bendradarbiauja su Valstybiniu turizmo departamentu prie Ūkio ministerijos, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija, didžiausiomis turizmo ir viešbučių verslo organizacijomis Lietuvoje ir pasaulyje. Praktikai TTVAM studentai galės rinktis aukštos klasės viešbučius Lietuvoje ir užsienyje ( Le Meridien Vilnius, Kempinski, Radisson Blue, Holiday Inn ir kt.)

Bendradarbiaujama su Graikijos įdarbinimo agentūra JobTrust, kuri garantuoja praktikos vietą Graikijos kurortų viešbučiuose.

Studentams taip pat suteikiama galimybė atlikti praktiką Škotijos viešbučiuose Oak Tree Inn ir Ballathie House Hotel. Taip aktyviai ieškoma naujų praktikos galimybių Jungtinėje Karalystėje.

Visi programos studentai, o ypač absolventai, kviečiami dalyvauti HRC International siūlomose praktikų ir įdarbinimo programose. Daugiau informacijos galite rasti čia:

Tarptautiniai diplomai

Studijos lietuvių ir anglų kalbomis

Tarptautiniai svetingumo sertifikatai – dar studijų metu

AHLEI  American Hotel  & Lodging Educational Institute,

Jungtinės valstijos. Sėkmingai išlaikęs egzaminus pagal Amerikos viešbučių ir apgyvendinimo mokymų instituto AHLEI mokymo programą, kiekvieną semestrą įgysi papildomus sertifikatus, patvirtinančius tavo įgytas tarptautines svetingumo verslo žinias. Baigus TTVAM Turizmo ir viešbučių verslo studijas, papildomai galėsi įgyti AHLEI tarptautinį svetingumo vadybos diplomą, kuris pripažįstamas didžiausių pasaulio viešbučių tinklų. Čia studijuodamas tu taip pat įvaldysi svetingumo srities anglų kalbą ir būsi pasiruošęs tarptautinei karjerai ir studijoms užsienyje.

Pasirinkę turizmo administravimo specializaciją, studentai turi galimybę įgyti Marketingo ir pardavimų vadybos sertifikatą iš AHLEI, kuris įrodys jūsų gebėjimus planuoti, valdyti bei parduoti turizmo paslaugas.

Dalis studijų užsienyje – antras bakalauro laipsnis

B.H.M.S. Business and Hotel Management School, Šveicarija

Tarptautiniu mastu pripažinta verslo ir viešbučių vadybos mokykla priklauso vienai iš seniausių ir didžiausių Šveicarijos aukštojo mokslo privačių institucijų grupių Benedict Education Group. Liucernos miesto centre įsikūrusi mokykla siūlo aukštos kokybės svetingumo mokymo programas, o šios mokyklos  absolventams darbo vietas siūlo prestižiniai viešbučių tinklai. TTVAM Turizmo ir viešbučių verslo studentai turi išskirtinę galimybę trečiuosius studijų metus tęsti B.H.M.S. mokykloje Šveicarijoje ir įgyti prestižinės svetingumo mokyklos patirties bei papildomą mokslinį laipsnį svetingumo srityje per vienerius metus. Garantuojama apmokama praktika Šveicarijoje.

Mokslinį laipsnį suteikia Škotijos J.K. Roberto Gordono universitetas, bendradarbiaudamas su B.H.M.S.
Daugiau: tarptautiniai diplomai

University College Birmingham, Didžioji Britanija

TTVAM glaudi partnerystė su daugiau nei šimtą metų skaičiuojančiu Jungtinėje Karalystėje universitetų, suteikia TTVAM studentams išskirtinę galimybę siekti antrojo bakalauro laipsnio, trečiuosius studijų metus studijuojant Universtity College Birmingham Didžiojoje Britanijoje.
Daugiau: tarptautiniai diplomai

Europos verslo kompetencijos diplomas – išlaikius papildomą egzaminą

Studijuodamas šią specialybę, nuo II kurso tu turėsi galimybę laikyti papildomus egzaminus ir įgyti „SPACE“ Europos verslo kompetencijų diplomą „SPACE – EURO-BUSINESS“. Diplomas patvirtina, kad studentas turi tarptautinius standartus atitinkančius gebėjimus verslo ir vadybos srityje ir atveria puikias galimybes siekti tarptautinės karjeros.
Daugiau: tarptautiniai diplomai

Kompetencijos

įgysi globalų svetingumo pažinimą, suvoksi svetingumo esmę ir filosofiją;
taikysi teisės, etikos ir komunikacijos  normas turizmo ir viešbučių  versle pasauliniame kontekste;
analizuosi, vertinsi ir koordinuosi  turizmo ir viešbučių rinkoje vykstančius procesus, strategijas  ir taktikas siekiant kuo efektyviau planuoti ir parduoti paslaugas bei produktus;
išmoksi vadovautis darnios veiklos principais, kuriant produktus ir vystant veiklą;
efektyviai ir etiškai taikysi  profesinius įgūdžius daugiakultūrinėje aplinkoje;
išmoksi valdyti ir taikyti turizmo ir viešbučių rinkoje naudojamas informacines technologijas;
įgysi kitų reikalingų srities profesionalui kompetencijų.

Karjera

Baigęs TTVAM Turizmo ir viešbučių verslo studijų programą tu įgausi turizmo ir poilsio profesinio bakalauro laipsnį, tarptautinį aukščiausios kvalifikacijos AHLEI diplomą ir tarpinius AHLEI sertifikatus, patvirtinančius konkrečias kiekvienos svetingumo srities kompetencijas.  Karjeros galėsi siekti nacionalinėse kelionių ir turizmo organizacijose, nacionaliniuose ir tarptautiniams tinklams priklausančiuose viešbučiuose ir restoranuose. Ir, žinoma, AHLEI diplomas ir sertifikatai suteiks pranašumą siekiant tarptautinės karjeros.

Studijos nuotoliniu būdu

Tai inovatyvus ir patogus mokymosi būdas daug keliaujantiems ar dirbantiems Lietuvoje ar užsienyje. Nuotolinės studijos vyksta virtualioje mokymosi aplinkoje Moodle, kurioje talpinama mokomoji medžiaga, atliekamos užduotys ir galima interaktyviai bendrauti su bendramoksliais ir dėstytojais.  Šiuo mokymosi būdu gali naudotis ir nuolatinės, ir ištęstinės studijų formos studentai. Studijuojant studijų programą nuotoliniu ar iš dalies nuotoliniu būdu ji savo apimtimi, turiniu, reikalavimais studijuojančiajam niekuo nesiskiria nuo kitų studijų programų ir teikia tokias pačias kompetencijas, kaip ir tradicinės studijų programos. Studijuojant nuotoliniu būdu baigiamasis darbas taip pat ginamas TTVAM realioje auditorijoje.
Pagal TTVAM nuostatus, norint studijuoti pagal individualų studijų planą arba nuotoliniu būdu pageidaujamą studijų laikotarpį, reikia pateikti prašymą fakulteto dekanui. Fakulteto dekanas taip pat konsultuoja individualių studijų planų sudarymo klausimais. Tam tikri studijų dalykai reikalauja komandinio darbo ir betarpiško bendravimo su dėstytoju, todėl šie studijų dalykai TTVAM dėstomi tik realiose paskaitose. Mūsų siekis – suteikti Jums aukštas profesines kompetencijas.

Turizmo ir viešbučių verslo studijų programos vertinimas

Vadovaujantis Studijų kokybės vertinimo centro direktoriaus 2010 m. gruodžio 20 d. įsakymu Nr. 1-01-162 patvirtinta Vykdomų studijų programų vertinimo metodika, buvo atlikta TTVAM vykdomos Turizmo ir viešbučių verslo studijų programos savianalizė (joje aktyviai dalyvavo visi TTVAM bendruomenės nariai), parengta jos suvestinė. Ši suvestinė buvo pateikta Studijų kokybės vertinimo centrui.
Ekspertų sprendimu, Turizmo ir viešbučių verslo studijų programa buvo įvertinta puikiai ir akredituota maksimaliam laikotarpiui. Daugiau informacijos apie vertinimą rasite čia: http://www.ttvam.lt/apie-mus/kokybe/studiju-programu-akreditacija/studiju-programu-akreditavimo-isvados/

 

Kontaktinis asmuo:

Liudvika Kazlauskaite Turizmo vadybos katedros vedėja Liudvika Kazlauskaitė 

Kab.: 404
Mob.: +370 673 94826
El. p.: liudvika.kazlauskaite@ttvam.lt


Erasmus

Apie Erasmus+ programą

Europos Sąjungos Erasmus+ programa remia ir skatina studentų bei absolventų, dėstytojų ir kito personalo mobilumą bei daugiašalį bendradarbiavimą tarp aukštojo mokslo institucijų tarpusavyje ir su verslo įmonėmis bei kitomis organizacijomis.

Plačiau apie Erasmus+ programos galimybes:

Studentams

Dėstytojams

Administracijos darbuotojams