• Informacija apie studijas +370 700 77770
  • Tel. +370 5 212 95 90
  • Svetainės struktūra
  • F X H

TTVAM studentų sėkmės istorijos

TTVAM studentai – apie savanorišką darbą MVĮ asamblėjoje Vilniuje

Lapkričio 25–26 d., Vilniuje, vyko Ūkio ministerijos ir Europos Komisijos organizuojama Mažųjų ir vidutinių įmonių asamblėja, kuri yra reikšmingas ir svarbus renginys Europos ekonominio augimo skatinimo iniciatyvų kontekste. Šeši TTVAM studentai buvo pakviesti savanoriais, jiems buvo skirta atsakinga užduotis protokoluoti pranešėjų kalbas, asistuoti asamblėjos moderatoriams. Asamblėjos organizatoriai liko nuoširdžiai patenkinti mūsų studentų darbu, o patys studentai neatsidžiaugia įgyta patirtimi ir praplėstu akiračiu.

„..manau asamblėja mūsų ,,galvose“ pasidarbavo puikiai, nes jau pradėjome galvoti apie verslo idėjos paieškas. Kadangi mes, studentai, esame potencialūs verslininkai, tai šios visos ,,mini pamokėlės“ kaip nebijoti pradėti savo verslą, kaip prašyti Europos Sąjungos paramos, ir visa kita tikrai bus naudinga. Na, protokoluoti pranešėjų pasisakymus man buvo išties iššūkis. Ypač įsiklausymas į anglų kalbos tarmę, dalyko terminologijos „perkandimas“… Stengėmės kaip galėjom ir, mano manymu, organizatoriai buvo nuoširdžiai patenkinti mūsų darbu. Sekančiame panašiame europiniame renginyje būčiau labiau patyrusi ir dar naudingesnė. Tikiuosi, organizatoriai pakvies mus į sekantį renginį Italijoje.

Nuoširdžiai rekomenduoju visiems studentams nepraleisti tokių galimybių savanoriauti – nauda išties didelė ir, svarbiausia, labai įdomu pačiam.“  Evelina Kirsnytė, TTVAM 3-iojo kurso studentė.

„Dvi dienas darbavomės apžvelgdami seminarus ir sesijas, darbavosi ir mūsų dekanė užmegzdama naudingas pažintis. Buvo drąsu prisiimti šią užduotį, nes vėliau ji pasirodė esanti ne tokia lengva. Smagiausia buvo stebėti visus kostiumuotus ir pasitempusius dalyvius, kruopščiai lankančius numatytas diskusijas, zujančius organizatorius ir, žinoma, patiems paklausyti visų aštuonių pranešėjų kalbų. Įdomus ir tarpkultūrinis patyrimas, įsitikinau- britai tikrai yra tokie, kokius juos per filmus rodo, labai britiški“. Lėja Kriukelytė, TTVAM 1-ojo kurso studentė

„Man tai buvo pirmas tokio pobūdžio renginys, tad viskas – nuo stebėjimo kaip organizatoriai ruošiasi renginiui iki galutinės diskusijos ir veiklos apibendrinimo buvo nauja ir įdomu. Galimybė pakliūti į šios asamblėjos užkulisius davė naujų įžvalgų, kaip gerai suorganizuoti aukšto lygio renginius.

Mūsų užduotis buvo konspektuoti pranešėjų ir diskusijų dalyvių pasisakymus ir nusiųsti šią medžiagą asamblėjos organizatoriams. Svarbiausi diskusijos ar sesijos nutarimai buvo išsakomi apibendrinamose sesijose visiems asamblėjos dalyviams. Man asmeniškai buvo iššūkis išlaikyti koncentruotą dėmesį į ne visada įdomias kalbas ir pagauti esmines pasisakymų mintis. Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę lavinti šį įgūdį.

Ne mažiau patiko stebėti profesionalų organizatorių darbą ir stebėjausi, kaip po kelių įtemptų darbo dienų ir bemiegių naktų, įvykių sūkuryje jie sugebėjo juokauti ir lengvai bendrauti su visais pagalbiniais darbuotojais.“ Rokas Raudonius, TTVAM 1-ojo kurso studentas

 

Daugiau informacijos apie renginį: http://ec.europa.eu/enterprise/policies/sme/small-business-act/2013-sme-assembly/index_lt.htm