• Informacija apie studijas +370 700 77770
  • Tel. +370 5 212 95 90
  • Svetainės struktūra
  • F X H

TTVAM studentų sėkmės istorijos

Įspūdžiai iš Erasmus studijų Nyderlanduose

Erasmus programa yra puiki tuo, jog kiekvienas studentas gali susikurti savo Erasmus patirtį pagal asmeninius norus. Nori išmokti prancūzų kalbą? Vyk į Prancūziją. Nori šilto oro ir lengvų studijų? Keliauk į Graikiją. Trokšti tapti kietu specialistu? Nuvyk į Skandinaviją, Vokietiją ar bet kokią kitą šalį su stipriais universitetais. Man aktualiausia buvo žinios ir įgūdžiai, tad jau 2 mėnesius „erasmusiauju“ Nyderlanduose – čia radau aukšto ir visai kitokio formato studijas nei Lietuvoje.

Čia nėra paskaitų, kolių ar egzų, į universitetą eiti neprivaloma, o bendravimas su dėstytojais labiau primena bendradarbiavimą, o ne nurodymų klausymą. Atrodo puikios sąlygos „praslysti“, tačiau studentai kasdien dirba po 5-7 valandas su realiais projektais, klientais ir griežtais terminais, formuoja savo komandas ir „pasimatuoja“ įvairius realaus pasaulio darbus. Tad visos žinios iškart virsta įgūdžiais ir mokslo metų gale – realiais sprendimais. Tad į darbo rinką ateini apsiginklavęs gebėjimais ir patirtim, o tokius specialistus darbdaviai labai myli ir globoja.

Apie naujas pažintis, gebėjimą ne tik laisvai kalbėti, bet ir mąstyti angliškai, puikius nuotykius ir begalę kitų dalykų net nerašysiu – tai ir taip savaime suprantama, kai dalyvauji Erasmus programoje.

Ir pabaigai, visokie popieriai, išsigalvotos kliūtys ir „nepasitikėjimai savimi“ tampa visišku 0, vos tik pradedi krautis lagaminą ir su nekantrumu laukti, kada gi prasidės tavasis Erasmuso nuotykis. „Daug geriau nei tikėjaisi“ – toks galėtų būti oficialus​​​​​​ Erasmuso šūkis.

 

Rokas R., reklamos III kurso studentas.

Dabar studijuoja NHL – Leeuwarden, Nyderlandai

IMG_20150821_100022 (2) IMG_20150901_133146 (2) IMG_20150902_163306 (2)